Co by neměla nosit žena po šedesátce?

6. 07. 2019 9:32:27
Make-upem, pudrem, korektorem, řasenkou, očními stíny a rtěnkou lze ženě po šedesátce vrátit sebevědomí. Odličovačem podobu.

Tento blog věnuji milé blogerské kolegyni Jitce Štanclové, protože mě k jeho napsání pobídla. A také všem ženám, které nepatří do žádné věkové kategorie, protože svým vzhledem, myšlením a konáním už dávno zabouchly jakékoliv škatulky, zamkly je a klíčky vyhodily. A hlavně všem veselým čtenářkám i čtenářům, neboť vy víte, že je vše myšleno v nadsázce a s láskou ke všem podobám života. Takže:

CO BY NEMĚLA NOSIT ŽENA PO ŠEDESÁTCE?

To, co nosí snacha

Vysvětlení: No jen si představte, že si na promoci vnučky oblečete ten samý kostýmek jako vaše snacha, a ještě ke všemu vám sluší víc. Chudák váš syn, ten bude mít doma večer peklo.

Hlavu plnou cizích starostí

Vysvětlení: V žádném případě si nenechte zahltit hlavu tím, jestli sousedce přiklepnou invalidní důchod, jestli to její Kamilka s tou hubatostí v životě někam dotáhne, jestli její manžel nemá v hospodě na útratu proto, že je pod pantoflem, nebo proto, že je to lempl, co málo vydělává... Po šedesátce zkrátka nemějte hlavu plnou cizích starostí, stejně se vám tam nevejdou. No jen si spočítejte, kolik tam máte starostí vlastních.

Tanga

Vysvětlení: Když nosíte tanga, nemůžete nosit inkontinenční pomůcky, ale můžete chytit infekci nebo sousedovic vnučku, jak vám je krade ze šňůry na prádlo.

Vnoučata od 40 kg výše

Vysvětlení: Stačí, že jim pravidelně nosíte kapesné, rebarborové koláče, domácí jahodovou marmeládu, buchty s tvarohem, finanční příspěvek na školní výlet, finanční příspěvek na lyžařský zájezd, finanční příspěvek na plavecký výcvik, finanční příspěvek na počítačový kurz, finanční příspěvek na tenisový turnaj. Abych to váhově konkretizovala: vnoučata noste v náručí jen do jejich prvního zájmu o mobil. Navíc vnoučata od 40 kg výše by se pomalu měla začít učit nosit vás.

Pionýrský šátek

Vysvětlení: Má teta jednou potřebovala něco barevně svěžího do výstřihu nového kostýmku. Přehazovala přihrádku s šátky, s fiží a s manželovými motýlky, až jí padl do ruky pionýrský šátek, který si od dob školní docházky nostalgicky schovávala. No co, kdo by si dneska pamatoval pionýrský šátek a do výstřihu se hodil přesně. Jen si neuvědomila, že jde na abiturientský sraz spolužáků základní školy po padesáti letech. Ano, tipujete správně, nebyl tam jediný účastník, který by si myslel, že si teta uvázala šátkovou novinku od Armaniho. Naopak úplně všichni, včetně stařičké bývalé třídní učitelky, na ni postupně volali: „Jarmilko, kdepak jsi sehnala ten pionýrský šátek?“ A pitomec Hlaváček do ní celý večer ryl, že tím určitě vyjadřuje svůj politický názor.

Hodinky s mrňavým ciferníkem

Vysvětlení: Jestli nechcete přijít na oční kontrolu se zpožděním, tak je zkrátka nenoste!!!

Špatné zprávy

Vysvětlení: Mějte na paměti, že nejhorším setkáním je potkat člověka, který vám hned po pozdravu začne vypočítávat, že má potíže s artrózou ramenních kloubů, že Horáčkovi z vedlejší ulice utekla žena a ještě ho při rozvodu oškubala jako kuře, že se devítiletá dívka málem uškrtila v šumavském lanovém centru, že má možná žlučové kameny, že při neštěstí v bavorských Alpách uhynulo 180 ovcí, že má určitě i ledvinové kameny, že polský gang zotročil v Anglii na 400 krajanů, že má na noze divnou vyrážku, že krotitele tygrů rozsápaly při výcviku 4 šelmy, že má v ústech bolavé afty, že naši turisté čekají v Turecku už 24 hodin na odlet domů, že v Hodoníně pokousali agresivní psi desetiletého kluka... Špatné zprávy jsou totiž to, co vy možná hravě unesete, ale ten, na koho je nakladete, se pod jejich tíhou složí a vy si příště nebudete mít s kým povídat.

Politiku do cukrárny

Vysvětlení: Protože vyprávět u vídeňské kávy a belgických pralinek o tom, že naši politici vzdali boj o klíčové funkce Evropské unie, je nevkusné, a hodnotit u konzumace rakviček se šlehačkou výkony našich parlamentních zákonodárců je morbidní.

Tílka se špagetovými ramínky

Vysvětlení: Protože dá práci ostatním namluvit, že to, co je pod ramínky povislé, je přírodní plisé, které je letos v módě.

Kartičku zdravotní pojišťovny na poštu

Vysvětlení: Protože vám na ni důchod nevydají a musíte se vrátit domů pro občanský průkaz.

Předešlý blog o tom, co by neměla nosit žena po padesátce naleznete zde: https://zdenkaortova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=719601

Autor: Zdeňka Ortová | sobota 6.7.2019 9:32 | karma článku: 43.87 | přečteno: 12225x

Další články blogera

Zdeňka Ortová

Šanci na slávu máme všichni, i Karel Gott!

Populárním se umělec nestává ve chvíli, kdy se bezprostředně po jeho výkonu diváci nadšeně ptají: „Kdo je to?“, ale v okamžiku, kdy na to alespoň jeden z nich dokáže odpovědět.

14.7.2019 v 8:14 | Karma článku: 21.22 | Přečteno: 400 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Naprosto nepoužitelný očitý svědek

Zatímco v detektivkách jedni straní sympatickým darebům a druzí postrkují obdivnými myšlenkami vyšetřovatele ke kýženým odhalením, já se skláním před hrdinou s vizitkou: náhodný svědek.

13.7.2019 v 10:28 | Karma článku: 26.07 | Přečteno: 578 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Bojíte se, že s přibývajícími roky ztratíte přátele a zůstanete sami?

Jednoho rána se probudíte a ten pocit je tady. Ještě včera jste běhali od jedné povinnosti k druhé a hravě vše zvládali. A teď sedíte se zlomenou nohou a říkáte si, bože, vždyť já si nemůžu ani zajít pro rohlíky.

8.7.2019 v 16:22 | Karma článku: 32.13 | Přečteno: 1072 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Taky máte v neděli rádi Francouzskou kávu?

V mé nedělní kavárně se dozvíte, kdo je to Louis Garrel, kam vidí manželky svým mužům, co je to kofeinový rauš, a jak se připravuje Francouzská káva.

7.7.2019 v 7:28 | Karma článku: 21.68 | Přečteno: 604 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Marek Trizuljak

Hvězdný projev Milouše Jakeše na Červeném Hrádku má dnes 30. výročí

Nedostižný klenot reálně šokyálistického zřícení. Dodnes nevybledlo jeho zásadní sdělení: "Takhle už to dál nepůjde, soudruzi!"

17.7.2019 v 21:11 | Karma článku: 8.59 | Přečteno: 119 | Diskuse

Irena Aghová

Společnost: Co je vlastně důležité?

Lidé považují za důležité zdraví. To je stav, řekne si každý člověk, kdy mne nic nebolí, netrápí a ráno, když vstanu, se těším, jak prožiji tento nový den. Také vzdělání, hmotné zabezpečení do budoucnosti.

17.7.2019 v 16:47 | Karma článku: 7.67 | Přečteno: 221 | Diskuse

Petr Bajnar

Stručné dějiny architektury ve filozofických a politických souvislostech 3.

Zatímco románské umění navazovalo na umění antického Říma, gotické umění se v Evropě objevilo náhle bez návaznosti na konkrétní umělecké směry minulosti.

17.7.2019 v 14:18 | Karma článku: 7.53 | Přečteno: 159 | Diskuse

Přemysl Čech

Ze zápisníku pacienta aneb ve vztahu státu versus zdravotnictví je cosi shnilého

Dnes se zaměřím na neustále lajdácky léčenou ránu jménem zdravotnictví. V roli lékaře, jakéhosi Dr. Cvacha, stát.

17.7.2019 v 12:15 | Karma článku: 23.14 | Přečteno: 834 | Diskuse

Jan Dvořák

Když může být Bondem žena, tak proč…

„Na čem právě pracujete, paní Boženo?“ zeptal se polyhistor Cimrman nesmrtelné spisovatelky Němcové, která v kavárně naproti Národnímu divadlu u jednoho stolku cosi sepisovala.

17.7.2019 v 10:10 | Karma článku: 43.90 | Přečteno: 6742 | Diskuse
Počet článků 231 Celková karma 29.01 Průměrná čtenost 2178

Jsem knihovnice, aforistka, fejetonistka, autorka deseti knih (Koukejte do výstřihů, Století vhodné pro ženu, Milostné předehry, Miniaturní neřesti aneb Pokoušení aforismy...) Za knihu fejetonů Koukejte do výstřihů mi Obec spisovatelů ČR udělila v září 2016 Čestné uznání Ceny Miloslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006730388524

Najdete na iDNES.cz