Kde se v září nejlíp seznámí nezadaná žena

7. 09. 2019 8:36:57
Půjdeš si vsadit, naordinovala mi vlastní terapii kamarádka Mirka. Budeš tam stejná rarita, jako když chlap paličkuje krajku nebo vyšívá richelieu.

Září přeje zlátnoucímu listí, tanečním mistrům, vinařům, zhrzeným láskám a depresím. Moje prázdninová známost odletěla s prvními potrhanými vlákny babího léta a můj psychoterapeut relaxuje na Floridě. Tedy, tu Floridu nevím určitě, ale vypadá to líp, než když napíšu, že se nervuje v Novém Strašecí.

„Půjdeš si vsadit do Tipsportu,“ naordinovala mi vlastní terapii kamarádka Mirka. „Chodí tam spousta mužských, tam se snadno seznámí i medicinbal. Když to porovnám, tvoje fyzické přednosti nejsou tak fádní, abys neměla šanci. Budeš mezi nimi stejná rarita, jako když chlap paličkuje krajku nebo vyšívá richelieu.“

Chtěla jsem samozřejmě cosi namítat, ale došlo mi, že pokud Mirka podmiňuje moje námluvy kumulací ryze mužského elementu na jednom místě, mohly jí vytanout na mysli třeba i výkopové práce či pánské záchodky. V tomto světle se mi volba sázkové kanceláře zdála neškodná jako přeočkovaná čivava.

Následující den jsem dvě hodiny kroužila nesměle kolem místní pobočky. Pak jsem šest minut meditačně dýchala a vstoupila. Uvnitř mě dobrou čtvrt hodinu ignorovali tři odborně zdatní sportovní teoretici a hezká slečna za okýnkem. Seznámit se se mnou nechtěl nikdo. U slečny jsem to vítala, ale i pány bohužel zajímaly výhradně panely s kurzovými sázkami. Já jsem v kurzu nebyla, zřejmě jsem něco podcenila.

Možná to bylo oblečením. Snad jsem si měla navlíknout alespoň štulpny nebo kimono a v kabelce nosit místo věrnostní kartičky do lékárny žlutou kartu. Ještě jednou jsem se důkladně rozhlídla a položila sama sobě kontrolní otázku. Co učiní nesmělý adolescent ocitnuvší se poprvé v putyce pro otrlé pivní konzumenty? Poručí si velkého panáka a vyžunkne ho na ex, nebo pofňukává, že chce malinovku s brčkem? Rozhodla jsem se pro frťana. Vsadila jsem tedy na pět utkání španělské fotbalové La Ligy a večer jsem nutila teletext, aby mi prozradil, jak hrál Espaňol s Granadou, kolikátá je v tabulce Sevilla a v encyklopedii sportu jsem si nalistovala, jak dlouho trvá poločas.

Druhý den seděl za přepážkou interesantní pán s veselýma očima a po místnosti poletoval s kurzovým rozpisem a tužkou za uchem bicepsovitý chlápek v džínách. Toho jsem zaujala. Ostražitě kontroloval, kterak je mi vyplácena výhra 480 korun a přidržel mě za klopu olivově zeleného sáčka.

„Vy rozumíte fotbalu?“ dýchl mi zblízka do ofiny.

No sláva. Konečně jsem mohla oslnit a zalhat své ANO něžně jako nevěsta ve filmech pro pamětníky. Jenže odezva nebyla zdaleka tak vstřícná jako u ženichů před závěrečnými titulky, ani jakou plánovala ve svém seznamovacím zanícení Mirka.

Podle jejího itineráře teď měl kavalír cifrovat radostí nad tím, že konečně našel ženu, která nepovažuje kopanou za druh zemědělských prací, pozvat mě na dvě deci a svádět mě probíráním čerstvých kurzových sázek a svým názorem na teplo rodinného krbu.

Ale škrtat sirkou bylo předčasné. Tento pán měl chování psího bezdomovce, který u každého patníku zvedá nožičku, aby si katastrálně označkoval své teritorium. Hlasitě mínil, že sport není nic pro ženskou a rozezleně mi radil, abych se držela radši kuchyně, valchy a mikrovlnné trouby. Skutečně v tomto pořadí.

Pak významně podal svůj tiket obsluhujícímu. Ten ho prohnal terminálem, řekl: „Dneska nic, Franto, utekly ti zase dva zápasy,“ a neudržel – mně sympatické – zachechtnutí. Štamgast Fanouš stylově nabral barvu fotbalového pažitu a urychleně zmizel.

„Kam tak spěchal?“ otázala jsem se duchovního spojence za přepážkou.

„Asi zadělat na vdolky,“ zaškytal pobaveně bukmejkr.

Povzbudilo mě, že tento pán má smysl pro humor a nemá snubní prstýnek. V dobrém rozmaru jsem si vsadila na švédskou hokejovou ligu.

Tak abyste věděli, podzim nepřeje jen dešti a chmurám, přeje i novým známostem, malým sázkám a velkým výhrám. Chcete se vsadit?

P.S. Milí čtenáři, po několika předešlých zkušenostech s některými diskutujícími raději doplním, že tento fejeton je pouze mojí autorskou licencí, zkrátka produktem zářijové fantazie. Já osobně novou známost nehledám. A na sport si jdu občas vsadit fakt jen kvůli hře a výhře :-) :-) :-)

Autor: Zdeňka Ortová | sobota 7.9.2019 8:36 | karma článku: 30.68 | přečteno: 1410x

Další články blogera

Zdeňka Ortová

Bloger Michal Pohanka mi zničil dobrou pověst

Jak je známo a staletími prověřeno, žena má dobrou pověst jenom jednu. Já jsem o tu svoji přišla včera, když vyšel blog s názvem: Vyspal jsem se s blogerkou Zdeňkou Ortovou.

14.9.2019 v 8:07 | Karma článku: 35.93 | Přečteno: 1802 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Jen nevypadat směšně

Kamarád mi potvrdil, že jeho dospívající syn doma otevře pusu jen v případě, že do ní chce vložit nějakou potravinu, takže s manželkou nemají potuchy, zda má již odmutováno.

11.9.2019 v 12:15 | Karma článku: 26.28 | Přečteno: 862 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Berdych s tím chce praštit, na jak dlouho náš mužský tenis zatáhne oponu?

Světový tenisový žebříček hovoří o našem mužském sešupu výmluvně. Do první stovky se z Čechů vešel jen zraněný Tomáš Berdych na 98. místě.

2.9.2019 v 11:38 | Karma článku: 21.94 | Přečteno: 531 | Diskuse

Další články z rubriky Poezie a próza

Jiří Turner

Hárá pes (Vl)Asta

Doufám, že se tento blog k Vlastimilovi Harapesovi nedostane, a pokud by se to snad náhodou stalo, nebude to vnímat jako nactiutrhání. Konečně není v tomto příběhu nic proti němu a vlastně vůbec nic proti nikomu.

15.9.2019 v 9:07 | Karma článku: 6.96 | Přečteno: 102 | Diskuse

Jan Šik

Muž, co mu lhala žena, která pořád ťukala do mobilu

Lež je podvodem na druhém. Slizká a podlá slova, která se mnozí pokouší omlouvat, kvůli svému špatnému svědomí. Je těžké nedat nic najevo, když člověk ví, že ten druhý lže.

14.9.2019 v 18:00 | Karma článku: 19.87 | Přečteno: 879 | Diskuse

Luboš Vermach

Tak takoví Češi nám tady kradou

Povzdechne si mnohý vídeňský obchodník, když zjistí, že mu něco chybí a zároveň si vzpomene, že krám navštívil mladík hovořící povědomou hatmatilkou. Přesně to se stalo jednou před Vánoci v tamním vyhlášeném zlatnictví.

14.9.2019 v 16:59 | Karma článku: 14.77 | Přečteno: 1349 |

Iva Marková

Jablůňka

o jednom stromu a lidech kolem něj .................................................................

12.9.2019 v 21:16 | Karma článku: 12.83 | Přečteno: 148 | Diskuse

Miroslav Pavlíček

Co vlastně stojí za to?

Ve škole jsme odebírali časopis „Putěšestvie“ (Putování po Sovětském svazu). Byl na křídovém papíře a bylo v něm mnoho krásných, barevných fotografií. Je to už dávno.

11.9.2019 v 14:26 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 243 | Diskuse
Počet článků 251 Celková karma 31.68 Průměrná čtenost 2350

Jsem knihovnice, aforistka, fejetonistka, autorka deseti knih (Koukejte do výstřihů, Století vhodné pro ženu, Milostné předehry, Miniaturní neřesti aneb Pokoušení aforismy...) Za knihu fejetonů Koukejte do výstřihů mi Obec spisovatelů ČR udělila v září 2016 Čestné uznání Ceny Miloslava Švandrlíka za nejlepší humoristickou knihu.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100006730388524

Najdete na iDNES.cz